Мінеральний чи хімічний сонцезахисний крем: що краще для Вас?

Мінеральний чи хімічний сонцезахисний крем: що краще для Вас?

Як ми знаємо, сонцезахисний крем є найважливішою частиною денного догляду за шкірою. Він допомагає захистити епідерміс від надмірного впливу ультрафіолетових променів, які можуть сприяти появі тонких ліній і зморшок, ознак передчасного старіння та раку шкіри.

На сучасному ринку існує безліч варіантів захисних засобів: від мінеральних і хімічних формул до комбінованих, з тоном чи без. Дозвольте ProstoPrelest допомогти вам вибрати хороший сонцезахисний крем для обличчя та тіла. Дізнайтеся більше про різницю між мінеральними та хімічними санскрінами та про те, які із них найкраще підходять вашій шкірі.

Професійний сонцезахисний крем

Мінеральний сонцезахисний крем

Його зазвичай називають «фізичний сонцезахисний крем». Використовує формулу на мінеральній основі для захисту від шкідливих УФ-променів. Оксид цинку (ZnO) та діоксид титану (TiO2) є двома найпоширенішими інгредієнтами такого крему. Працює такий засіб, відбиваючи або розсіюючи УФ-промені від шкіри.

Плюси:

  • безпечно для чутливої шкіри;
  • підходить для шкіри з вугровим висипом;
  • потенційно більш ефективний захист від сонця.

    Мінуси:

  • Не сама приємна текстура: мінеральні сонцезахисні засоби часто асоціюються з густою, липкою текстурою, яку не завжди приємно наносити, особливо під макіяж;
  • Може залишати білий відтінок. Однак ринок засобів постійно вдосконалюється і багато фізичних формул містять легкий рожевий відтінок для нейтралізації білого відтінку.

    Комедогенніть: у людей з жирною і проблемною шкірою, засоби з діоксидом титану можуть викликати висипання. Фізичні фільтри найкраще підходять для чутливої шкіри.

    Сонцезахисний крем з фізичними фільтрами

    Що таке хімічний сонцезахисний крем?

    Принцип роботи заключається у поглинанні УФ-променів перед тим, як перетворити їх на тепло, яке потім вивільняється шкірою. Такий сонцезахисний засіб зазвичай позначається у складі: оксибензон (oxybenzone), діоксибензон (dioxybenzone), октокрилен (octocrylene) та інші.

    Важливо зазначити, що раніше хімічні фільтри були менш ефективними та більш агресивними для шкіри та навколишнього середовища, тому серед жінок досі є побоювання у використанні таких засобів. Хочемо Вас заспокоїти і повідомити, що виробники не стоять на місці і на цей час вже існують хімічні фільтри нового покоління, що активно діють до 8 годин в умовах міста та мають більшу молекулярну масу, яка не дозволяє їм проникати глибоко в шкіру.

    Плюси:

  • Легка текстура: зазвичай мають прозорі, гелеподібні формули, які не залишають білого нальоту на шкірі;
  • База під макіяж: деякі хімічні сонцезахисні креми для обличчя навіть покращують сяйво шкіри та підкреслюють денний макіяж.

    Мінуси:

  • Може бути менш ефективним, ніж фізичний. Просто шукайте формулу широкого спектру дії з SPF 30 або вище.
  • Може мати несприятливий вплив на навколишнє середовище: наприклад, оксибензон, не вважається безпечними для рифів у деяких штатах Америки. Однак для визначення впливу SPF на океан необхідні ще додаткові дослідження.

    Комедогенніть: зверніть увагу на текстуру, якщо вона щільна і густа, то велика ймовірність комедогенності, але у порівнянні з фізичним фільтром хімічний зазвичай менш комедогенний.

    Хімічні фільтри нового покоління

    Комбіновані сонцезахисні засоби

    Якщо серед широкого списку складників засобу діоксид титану і оксид цинку стоїть не на першому місці, то знайте, що це комбінований сонцезахисний засіб, в якому поєднуються два види фільтрів (фізичний та хімічний). Така комбінація забезпечує широкий спектр захисту від ультрафіолетового випромінювання.

    Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя?

    На вибір засобу також буде впливати безліч факторів, важливо знайти продукт, який відповідає вашому стилю життя, бюджету та типу шкіри, особливо якщо у вас є такі проблеми, як чутливість, пігментні плями або підвищена жирність. Сонцезахисні засоби розроблено для чотирьох найпоширеніших типів шкіри: сухої, жирної, нормальної та комбінованої.

  • Нормальна. Вам пощастило! Ваш вибір досить простий порівняно з іншими типами шкіри. Незалежно від того, чи використовуєте ви крем або спрей, не економте на якості та використовуйте професійний сонцезахисний крем. 
  • Суха. Правильний сонцезахисний крем захистить вашу шкіру від сонячних променів і збереже її зволоженою. Шукайте сонцезахисні креми, які включають у свій склад зволожуючі та пом’якшувальні речовини для шкіри, такі як гіалуронат натрію, каприновий тригліцерид. Мінеральний сонцезахисний крем від Innoaesthetics є чудовим вибором, оскільки він не містить подразнюючих ароматизаторів і барвників та зволожує шкіру. 
  • Жирна. Ваш крем повинен включати водну основу. Зверніть увагу на пудру або підсушуючі та матуючі лосьйони, продукти, позначені як «ультралегкі», також добре підходять для жирної шкіри. 
  • Комбінована. Щоб отримати максимальний ефект, шукайте сонцезахисні креми, які є зволожуючими, але не жирними. Ці типи засобів не липнуть і є також чудовою основою для макіяжу. Крім того, якщо ваша шкіра більше схильна до комбінованої шкіри, ніж до сухої, окремий зволожуючий крем в цей період, ймовірно, не потрібен. Найкращі засоби можна переглянути тут.

    Як вибрати сонцезахисний крем для обличчяЩо стосується рівня фактору захисту від сонця (SPF), то тут все також індивідуально. Якщо ви вибираєте звичайний літній доглядаючий крем, то буде достатньо SPF 20-25, якщо збираєтесь на пляж, то вже потрібно купити сонцезахист рівня SPF 30-50.

    Цікавий факт: якщо вашій незахищеній шкірі потрібно 20 хвилин, щоб почервоніти, використання сонцезахисного крему SPF 15 теоретично захищає від почервоніння в 15 разів довше. У реальному світі більшість людей не наносять достатньої кількості сонцезахисного крему або змивають його в солоній воді. Отже, рівень захисту, який ви отримуєте, зазвичай набагато нижчий, ніж той, який вказано на упаковці.

    Зрештою, найкращий сонцезахисний крем – це той, який ви підібрали саме для свого типу шкіри і використовуєте систематично. Для повсякденного використання вибирайте мінімум SPF 20, а можете навіть трохи вище для обличчя, шиї та декольте. Приділяйте менше уваги суперечкам між мінеральними та хімічними речовинами, а натомість зосередьтеся на пошуку сонцезахисного крему, який підходить і подобається саме Вам.