Про демодекоз

Про демодекоз

Демодекс - це кліщ, який мешкає і паразитує в волосяних фолікулах як людей, так і ссавців, а також в сальних залозах і залозах хрящів повік. Як правило, розмір даного кліща не перевищує трьох десятих міліметра. І, тим не менш, він може досить сильно нашкодити тому, хто є зараженим.

Демодекозний кліщ

Шкода демодекса

Демодекс викликає у хворого червоність на шкірі, починає сипатися волосся з голови, виникає подразнення і пошкодження глибших шарів шкіри. Для розвитку і живлення кліща, як правило, потрібні речовини, що містяться в різних залозах - залозах хрящів повік, сальних. Кліщ входить глибоко під шкіру, в фолікули волосяного покриву, поглинаючи в процесі свого існування всі речовини з коріння, залоз і самого волоска.

Демодекс також переносить в організм людини багато шкідливих бактерії. Справа в тому, що щодня протягом вечора кліщ виходить з волосяного покриву на поверхню, а в подальшому, коли йде назад, в мішечки волосся, разом з ним всередину надходить і велика кількість різного роду шкідливих бактерій, які до цього були на шкірі, в внаслідок чого заражаються залози, а підсумком стає їх подразнення і почервоніння.

Лікування демодекозу

Помітити це легко по стану шкіри, яка стає темно-сірого кольору, на ній спостерігається подразнення і почервоніння, а також виникають вугри та прищі, пори починають розширюватися, шкіра стає жирною і лущиться. Заражений може відчувати болючі відчуття на поверхні шкіри, свербіж, відчуття, що під нею щось повзає і переміщається.

Виникаючі прищі і вугрі є наслідком того, що кліщ став сильніше впливати на зараженого. Наслідком цього стає збій в природному обміні речовин організму за рахунок високого числа виділяються секрети. Якщо всередині знаходяться кліщі, то їх негативний вплив, відповідно, також зростає.

Причини демодекса

Дослідження показали, що від даного кліща страждають близько дев'яносто шести відсотків людей, при цьому багато хто може навіть не здогадуватися про його перебування і активності. Це викликано тим, що присутність не більше трьох особин демодекса в межах залози не здатне викликати які-небудь істотні зміни в організмі і на шкірі, однак більша їх кількість вже призводить до поширення хвороби.

Кліщ діє і розвивається так, що збивається нормальна мікрофлора шкіри і її взаємодія з бактеріями, це і є початковою стадією поширення хвороби. При звичайній життєдіяльності демодекс знаходиться в радіусі основного поверхневого шару шкіри, відповідно, імунна система не реагує. За рахунок же деяких явищ, таких як використання кортикостероїдних мазей протягом довгого терміну, відбувається викладка яєць самкою демодекса вглиб, під шкіру.

В організмі починають відбуватися реакції, такі як порушення визначеного хімічного складу сала на поверхні шкіри через регулярний вплив результатів життєдіяльності демодекса, в результаті імунітет спрацьовує і підвищується, тим самим провокуючи процес подразнення. Це нормальна зустрічна реакція внутрішньої системи на сторонній організм, тобто на демодекс, який виникає в тому місці, де і бути не повинно. В результаті кліщ не тільки провокує, але в подальшому і розвиває неправильну патологічну реакцію організму.

Існують відомості, що хронічна форма захворювання демодекс викликається як раз зниженням імунітету, надалі даючи можливість кліщу поширюватися. Викликати його появу можуть хвороба шлунково-кишкового тракту, тривалі нервові напруги і стреси, збої в ліпідному обміні речовин, нейроендокринні і психічні захворювання, а також хвороби, пов'язані з імунною системою.

Причиною зараження демодексом також може стати елементарне використання відомої і навіть досить дорогої і елітної косметики, якщо в ній містяться певні гормони і біодобавки, а також величезне бажання засмагнути і регулярне і тривале відвідування сауни і лазні.

Ознаки демодекса

Існують наступні ознаки демодекса:

1) у хворого збільшується ніс. Буває, що це збільшення дуже істотне, настільки, що він набирає вигляду сливи синювато-червоного кольору (ця хвороба в медицині називається «рінофіма»);

2) з'являється різного роду свербіж вушних раковин; свербіж шкіри голови, при цьому спостерігається, до того ж, і випадіння волосся; вії сверблять і випадають, а самі по собі стають рідше і дуже крихкими, можуть ламатися; на обличчі буде таке відчуття, ніби під шкірою щось рухається і лоскоче, обличчя буде свербіти.

3) на обличчі виникають плями рожевого або червонуватого кольору, пори значно розширюються;

4) шкіра лущиться, а сама по собі стає жирною;

5) виникають бугорочки на шкірі. У шкіряному покриві з'являються рубці і велика кількість твердих кульок кальцію. Це і викликає горбки і ненормальний для здорової людини колір обличчя